Analiza meczu Walia – Polska + typ

Home » Nasze Typy i Analizy » Analiza meczu Walia – Polska + typ
Twoja ocena

Już we wtorek o 20:45 o awans do Mistrzostw Europy powalczą reprezentacje Walii i Polski. Gospodarzem będą Walijczycy. Pomimo tego delikatnym faworytem bukmacherów jest Polska. Wydaje się trudnym zadaniem wytypowanie ekipy, która zwycięży. Jest to typowy mecz, w którym jest wysokie prawdopodobieństwo remisu i co za tym idzie dogrywki. Jak polecamy obstawiać to spotkanie?

W jakiej formie jest Walia?

Walia przystąpi do meczu z Polską w dobrych nastrojach. W poprzedniej rundzie baraży wygrała bowiem z Finlandią 4-1. Mecz od początku dyktowany był przez wyspiarzy. Ci prowadzili już od 3 minuty. Warto także mieć na uwadze, że Walijczycy są niepokonani już od 9 miesięcy. Ostatnia porażka miała miejsce w czerwcu 2023 roku w meczu wyjazdowym z Turcją. W międzyczasie o sile drużyny przekonała się nawet faworyzowana wówczas Chorwacja ulegając 1-2 w meczu grupowym eliminacji. Stadion w Cardiff jest więc miejscem, w którym nikomu nie gra się łatwo. Polacy zapewne będą mogli o tym się przekonać już we wtorek wieczorem.

Dla Walii ważną postacią jest Brennan Johnson, który zdobył bramkę w poprzedniej rundzie. Obecnie gra on w Tottenhamie, gdzie może pochwalić się 4 golami i 6 asystami. Dwucyfrowa liczba bramek i asyst to nie jest nic codziennego dla zawodników z tego kraju. Zazwyczaj, gdy trafiają oni do czołowych klubów Premier League nie odgrywają znaczących ról. Ostatnie 4 mecze kończyły się wynikami, w których obie drużyny strzeliły gola. Ze względu na niezbyt szczelną defensywę Walii ponownie może stać się to faktem.

Czy Polska jest faworytem?

Polska jest delikatnym faworytem bukmacherów. Jest to spowodowane obecnością większych nazwisk w składzie jak Robert Lewandowski, Piotr Zieliński czy Wojciech Szczęsny. Wiele będzie zależeć od dyspozycji tego pierwszego. W ostatnim czasie Lewandowski wrócił do swojej normalnej dyspozycji. Przez to selekcjoner Michał Probierz zapewne będzie na niego liczył najmocniej.

Znakiem rozpoznawczym kadry Polski jest słaba i niepewna gra w obronie. W ostatnim czasie tracili oni gola z takimi reprezentacjami jak ostatnio Estonia grająca w 10, ale też Mołdawia. Dodatkowo nawet Wyspy Owcze dochodziły do sytuacji strzeleckich. Może być to woda na młyn dla bardzo bezpośrednio grającej reprezentacji Walii. Tym bardziej, że defensywa Polski często się zmienia i trener Probierz rotuje zawodnikami na środku obrony.

Nasz typ na ten mecz 

Wynik 1-1 jest bardzo prawdopodobny. Choć dużym ryzykiem jest typowanie dokładnej rezultatu. W związku z tym polecamy obstawić to, że obie drużyny trafią do siatki przeciwnika. Powinno tak się stać nawet w przypadku, gdy jedna z ekip będzie znacząco przeważać na boisku. Po zobaczeniu skrótów z bramkami dla przeciwników w ostatnich meczach łatwo wysnuć wnioski, że defensywy Walii i Polski wręcz same stwarzają zagrożenie. Nasz typ na ten mecz to obie drużyny strzelą gola. Warto skorzystać z atrakcyjnych kursów, które czasami sięgają nawet ponad 2.00.

 

Propozycja: Walia – Polska, Obie drużyny strzelą gola: TAK, kurs: 2,02 w Unibet. 

Najlepsze promocje


Bonus 100% do 500 PLN w 22bet


Bonus 100% do 1 250 PLN w Bet2u


Bonus 100% do 1 000 PLN w ReloadbetBonus 100% do 1 000 PLN w Unibet


Sprawdź również


Obstawianie za granicą

Jeśli na stałe mieszkasz lub dłużej przebywasz poza Polską to zobacz nasz dział:

Gdzie obstawiać za granicą?


Obstawianie bez podatku

Przestań tracić pieniądze na podatek.

[Zobacz nasz poradnik]

© Copyright 2022 Hazardzik.net