Wimbledon. Koniec przygody Janowicza! Porażka w trzech setach

Home » Tenis » Wimbledon. Koniec przygody Janowicza! Porażka w trzech setach

Janowicz odpadł z Wimbledonu

Na trzeciej rundzie zakończyła się przygoda Jerzego Janowicza z tegorocznym Wimbledonem. Najlepszy polski tenisista nie sprostał francuskiemu tenisiście Benoite Paire’owi, który pokonał łodzianina 6-2, 7-6(3), 6-3. Jutro do walki o 4. rundę londyńskiego szlema przystąpi Agnieszka Radwańska, której rywalką będzie turniejowa “19” Timea Bacsinsky z Szwajcarii.

Janowicz w drodze do trzeciej rundy Wimbledonu w czterech setach pokonywał Kanadyjczyka Denisa Shapovalova i innego z zawodników Trójkolorowych Lucasa Pouille. Przeciw Paire wystąpił po raz szósty, a dotychczasowy bilans był korzystny dla Janowicza, który w bezpośrednich starciach prowadził 3-2. Ostatnie spotkanie na trawie w Stuttgarcie w tym roku padło jednak łupem rywala, który pokonał Polaka w dwóch partiach.

Łodzianin nie rozpoczął dobrze spotkania, gdy już przy stanie 2-2 oddał rywalowi podanie i nie pokusił się o rebreaka względem świetnie podającego dziś Francuza. Paire szybko podwyższył wynik na 4-2 i ponownie przełamał Janowicza. Seta ekspresowo zakończył przy swoim podaniu w 28 minut.

W drugiej odsłonie Polak toczył nieco bardziej wyrównaną rywalizację z 2 lata starszym przeciwnikiem, gdyż set zakończył się rozgrywką tie-breakową. W niej jednak Janowicz ponownie nie dotrzymał kroku wyżej notowanemu rywalowi i przegrał tie-breaka do 3.

W finałowej partii zawodnicy toczyli wyrównaną walkę do stanu 3-3. Co prawda Polak miał szansę na przełamanie rywala w piatym gemie, jednak nie wykorzystał żadnej z trzech szans. Swojej szansy nie zmarnował jednak Francuz, który przy najbliższej możliwości odebrał podanie Polakowi, po czym serwował po zwycięstwo. Gem przy swoim serwisie był jedynie formalnością, po którym Paire mógł się cieszyć z szybkiego zwycięstwa i awansu do 4. rundy, gdzie jego rywalem będzie najwyżej rozstawiony Brytyjczyk Andy Murray.

W sobotę do walki o 1/8 finału przystąpi najlepsza polska tenisistka Agieszka Radwańska. W meczu drugiej rundy przeciwko Amerykance Christinie McHale krakowianka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta i zakończyła spotkanie na swoją korzyść w trzecim. Przeciwniczką Polki będzie rozstawiona z numerem 19. Szwajcarka Timea Bacsinsky.