Eurovolley 2017 – sytuacja Polski na koniec fazy grupowej

Home » Siatkówka » Eurovolley 2017 – sytuacja Polski na koniec fazy grupowej

Eurovolley Polska 2017

Poniedziałkowym meczem z reprezentacją Estonii, siatkarska reprezentacja Polski zakończy fazę grupową Mistrzostw Europy, odbywających się w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie i Katowicach. Jeśli Biało-Czerwoni myślą o bezproblemowym awansie do fazy play-off, spotkanie muszą koniecznie wygrać. Początek o 20:30…

Po trzysetowej porażce z reprezentacją Serbii na PGE Narodowym w Warszawie oraz równie szybkim zwycięstwem nad reprezentacją Finlandii w Gdańsku (3:0), Polacy zajmują drugie miejsce w grupie ze stratą dwóch punktów do liderujących Serbów. Straty zapewne odrobić się nie uda, jednak bardzo ważne, by nasza reprezentacja zajęła miejsce drugie, bądź ewentualnie trzecie, by znaleźć się w barażach gry o ćwierćfinał.

Sobotni mecz z Finlandią pokazał, że reprezentacja Biało-Czerwonych powoli się rozpędza. Niezłą grę można było zaobserwować szczególnie w trzecim secie, w którym Polacy zmietli rywali z parkietu, wygrywając seta do 19.

W poniedziałek nasi siatkarze ponownie będą faworytem do zgarnięcia pełnej puli punktów, lecz rywala lekceważyć nie można. Wszak urwał dwa sety Finlandii, a co ważniejsze także dwa sety ugrał przeciw silnej Serbii, prowadząc w pewnym momencie nawet 2-1 w setach!

Jak finalnie ułoży się spotkanie i kto zwycięsko wyjdzie z batalii? Początek w hali Ergo Arena już o 20:30!