Analiza meczu Borussia Dortmund — Schalke 04 + typ

Home » Nasze Typy i Analizy » Analiza meczu Borussia Dortmund — Schalke 04 + typ

W sobotę o godzinie 15:30 rozpoczną się derby Zagłębia Ruhry, czyli starcie pomiędzy Borussią Dortmund a Schalke 04. Dziś ten mecz dla Bundesligi znaczy o wiele mniej niż kiedyś, ale w dalszym ciągu nie warto go omijać podczas wyszukiwania ciekawych kursów. Gospodarze będą zdecydowanym faworytem, więc trzeba poszukać nieco głębiej, by opłacało się obstawiać to spotkanie.

Borussia poszukuje równej formy

Gra Dortmundczyków nie zachwyca kibiców. Wygrane przeplatane są porażkami jak np. w ostatnim meczu ligowym z Lipskiem (0-3). Na domiar złego niedostępni są kontuzjowani lub chorzy Haller, Hazard, Kobel i Dahoud. Nie wiadomo również czy Malen wróci do pełni zdrowia. Trudno więc oczekiwać, by coś się zmieniło w najbliższym czasie pod kątem jakości gry.

Borussia dała się w tym sezonie poznać jako zespół, który pierwszą połowę traktuje jako kontynuację rozgrzewki. Dopiero druga część spotkań wygląda jak właściwy mecz. Pomimo tego zdarza się również w drugich 45 minutach tracić gole jak np. w pamiętnym meczu z Werderem Brema, gdzie piłkarze Borussii od bezpiecznego prowadzenia 2-0 przeszli do porażki 2-3.

Schalke z problemami w obronie

Główne zadanie stojące przed sztabem szkoleniowym zespołu z Gelsenkirchen to poprawa gry defensywnej. Aż 13 straconych goli w 6 meczach to spora liczba, która jasno wskazuje gdzie jest największa bolączka zespołu. Dodatkowo piłkarze borykają się z problemem znanym głównie słabszym drużynom, czyli brakiem sił w drugiej połowie. Jest to spowodowane przez krótką ławkę rezerwowych. Gracze wchodzący w drugiej części meczu na ogół nie dorównują podstawowym zawodnikom.

W drugich połowach meczów Schalke pada 62% wszystkich goli. Możliwe więc, że i tym razem będzie podobnie. Poza tym, że jest to mecz derbowy Schalke będzie chciało również wygrać ze względu na to, że 3 punkty mogą spowodować spory awans w tabeli o nawet 3-4 pozycje. Kluczowe będzie jednak powstrzymanie Marco Reusa, który jest świetnie dysponowany od początku sezonu. Zanotował on do tej pory 2 gole i 2 asysty, ale to nie mówi wszystkiego o jego wpływie na grę Borussii.

Nasz typ na ten mecz

Poprzednie mecze derbowe miały miejsce w sezonie 2020-21 ze względu na pobyt Schalke w 2 Bundeslidze. Goście jednak chcą jak najszybciej zapomnieć o przeszłości, ponieważ bilans ostatnich starć to jeden remis, trzy porażki i aż 11 goli straconych przy żadnym strzelonym (!). Na ogół jednak padało więcej niż 3 gole, z czego większość w drugiej połowie.

Poprzez to warto rozważyć obstawienie tego, że padnie więcej niż 2,5 gola w drugiej części. Typ ten zgodny jest ze sposobem gry Borussii, słabą grą w obronie Schalke oraz przeszłymi meczami obu drużyn. Warto też dodać, że Borussia będzie szczególnie zmęczona po meczach w środku tygodnia. Taka intensywność jest szczególnie odczuwalna, gdy ciągle brakuje co najmniej kilku ważnych zawodników. Pozostaje więc liczyć na widowisko pełne goli, które pozwoli zarobić tym, którzy skorzystają z naszej analizy.

Propozycja: Borussia Dortmund — Schalke 04, Suma goli w drugiej połowie: powyżej 2,5, kurs: 2,94 w 888starz.